KS Home
A.net/KS
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Wichita State Herm Wilson Indoor Invitational
January 30th-31st 2020 Wichita, Kansas, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
History for 2018 Feb 2nd to Feb 3rd
Results
News
2020
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
2
2015
1
2
2011
2010
1
1
Media for 2018
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2018 Results - Wichita State Herm Wilson Indoor Invitational
Feb 1st 2018, 7:46pm
Attending groups
RunnerSpace.com/KS
Invited groups
2018
Wichita State Herm Wilson Indoor Invitational
(Varsity Apartments)
2018 Results - Wichita State Herm Wilson Indoor Invitational
Published by
ResultsCentral
Feb 1st 2018, 7:46pm
Open - Mens
1.
Wichita State
199.5
2.
Cowley College
195
3.
Dodge City
110
4.
Missouri-Kansas City
73.5
5.
Garden City
57
6.
Emporia State
37
7.
Butler County
21
Open - Womens
1.
Cowley College
184
2.
Wichita State
140
3.
Butler County
123
4.
Emporia State
91.5
5.
Garden City
86
6.
Dodge City
75
7.
Missouri-Kansas City
63.5
Mens Results
60 Meter Dash
Open
- Finals
x
1.
Kyandre Lyons
6.81a
UNAT-Butler CC
2.
Tavarius Wright
6.86a
UNAT-Butler CC
3.
Jr
Chadayne Walker
6.87a
Missouri-Kansas City
4.
Jr
Jared Belardo
6.90a
PR
Wichita State
5.
So
Tyrin Lewis
6.94a
PR
Dodge City
6.
So
Austin Corley
7.00a
Wichita State
So
Denvoir Griffin
DNS
Wichita State
60 Meter Dash
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Hunter Veith
6.93a
Wichita State
2.
Fr
Jake Horsch
7.05a
PR
Wichita State
3.
Jr
Kaden Griffin
7.17a
Wichita State
4.
Fr
Davis Bahner
7.18a
PR
Wichita State
5.
Fr
Tanner Raubenstine
7.24a
Emporia State
6.
Jr
Ben Johnson
7.25a
Wichita State
7.
Fr
Grant Downes
7.26a
Wichita State
8.
Sr
Wyatt Sander
7.27a
Emporia State
9.
So
Matthew Pieper
7.32a
Fort Hays State
10.
Colin Reichenberger
7.33a
UNAT-Wichita State
11.
Sr
Derek Bixenman
7.43a
PR
Fort Hays State
12.
Sr
Weston Riner
7.47a
Fort Hays State
12.
Chris Peters
7.47a
Shocker Track Club
14.
So
Lewis Cain
7.51a
PR
Butler County
15.
Sr
Payson Maydew
7.56a
Emporia State
16.
Sr
Zane Lockhart
7.65a
SR
Missouri-Kansas City
17.
Fr
Lucas Shaffer
7.67a
PR
Wichita State
18.
Davis Dubbert
8.06a
UNAT-Wichita State
60 Meter Dash
Open
- Prelims
x
1.
Kyandre Lyons
6.82a
UNAT-Butler CC
2.
Jr
Chadayne Walker
6.83a
PR
Missouri-Kansas City
3.
So
Denvoir Griffin
6.89a
Wichita State
4.
Jr
Jared Belardo
6.90a
Wichita State
4.
Tavarius Wright
6.90a
UNAT-Butler CC
6.
So
Tyrin Lewis
6.94a
Dodge City
7.
So
Austin Corley
6.99a
PR
Wichita State
8.
So
Richard Sandefur
7.00a
PR
Wichita State
9.
London Dunn
7.02a
UNAT-Butler CC
10.
Tyson McDaniel
7.04a
UNAT-Butler CC
11.
Jimmy Octave
7.06a
UNAT-Butler CC
12.
Myles LaFluer
7.08a
UNAT-Butler CC
13.
Fr
Jai-Mein Berry
7.11a
PR
Cowley College
13.
Fr
Trevor Mote
7.11a
PR
Dodge City
15.
So
Christopher Bryan
7.12a
SR
Missouri-Kansas City
15.
Fr
Shammawi Wellington
7.12a
Missouri-Kansas City
17.
Fr
Kaleb Barber
7.13a
PR
Emporia State
18.
So
Jameel Austin
7.14a
Butler County
19.
Jr
Malcolm Dade
7.15a
Emporia State
19.
Sr
Jonathan Duvall
7.15a
SR
Wichita State
19.
Fr
Micah Harrison
7.15a
PR
Cowley College
19.
Fr
Elijah Collins
7.15a
Dodge City
23.
Aaron Babbidge
7.16a
Shocker Track Club
24.
So
Elijah Clark
7.21a
SR
Garden City
25.
Mario Thomas
7.34a
UNAT-Butler CC
26.
Fr
Tavius Woodall
7.41a
PR
Garden City
27.
Sr
Frederick Boyd
7.43a
PR
Missouri-Kansas City
28.
Fr
Nickolas Clark
7.44a
Cowley College
29.
Alex James
7.75a
Unattached
30.
Denver Jackson
7.80a
UNAT-Wichita State
Fr
Johnathan Smith
DNS
Garden City
Fr
Warren Graves
DNS
Cowley College
Jr
Taysean Goodwin
DNS
Emporia State
Ade' Mason
DNS
UNAT-Butler CC
Jeremy Lawson
DNS
UNAT-Butler CC
Javaugh Spicer
DNS
UNAT-Butler CC
So
Lucas Santos
DNS
Garden City
So
Dewayne Reed
DNS
Garden City
Fr
Clifford Robinson III
DNS
Wichita State
200 Meters
Open
- Finals
x
1.
Fr
Rayvon Allen
22.27a
PR
Wichita State
2.
Jr
Chadayne Walker
22.64a
SR
Missouri-Kansas City
3.
So
Richard Sandefur
22.67a
Wichita State
4.
Sr
Erick Ngaiza
22.72a
Wichita State
5.
Javaugh Spicer
22.87a
UNAT-Butler CC
6.
Fr
Trevor Mote
23.01a
PR
Dodge City
7.
Fr
Elijah Collins
23.02a
PR
Dodge City
8.
Jr
Jamarice Preston
23.24a
SR
Missouri-Kansas City
9.
Jr
Malcolm Dade
23.31a
Emporia State
10.
Fr
Jabrionne Bacon
23.32a
PR
Garden City
11.
So
Jaquez Perry
23.36a
Missouri-Kansas City
12.
So
Tyrin Lewis
23.41a
Dodge City
13.
Jr
Jordan Reed
23.44a
Emporia State
14.
So
Lucas Santos
23.51a
PR
Garden City
15.
So
Tre McClary
23.87a
Garden City
16.
Fr
Leonardo Rohan
23.90a
PR
Dodge City
17.
So
Elijah Clark
24.01a
SR
Garden City
18.
Sr
Eric Yarbrough
24.10a
SR
Missouri-Kansas City
19.
Brandon Carter
24.14a
UNAT-Butler CC
20.
Fr
Jai-Mein Berry
24.22a
PR
Cowley College
21.
Fr
Nickolas Clark
24.91a
Cowley College
22.
So
Wyatt Nuss
25.08a
PR
Dodge City
23.
Alex James
25.78a
Unattached
Sr
Frederick Boyd
DNS
Missouri-Kansas City
Fr
Johnathan Smith
DNS
Garden City
Fr
Micah Harrison
DNS
Cowley College
Elijah Spencer
DNS
UNAT-Butler CC
Shaquan Woods
DNS
UNAT-Butler CC
Tavarius Wright
DNS
UNAT-Butler CC
Jr
Kyle Evans
DNS
Emporia State
So
Denvoir Griffin
DNS
Wichita State
Fr
Adam Gauzy
DNF
Wichita State
Fr
Clifford Robinson III
DNS
Wichita State
400 Meters
Open
- Finals
x
1.
Fr
Adam Gauzy
50.27a
Wichita State
2.
Sr
Isaac Poe
50.53a
Wichita State
3.
Shaquan Woods
50.81a
UNAT-Butler CC
4.
Fr
Brandon Rhone
50.88a
Emporia State
5.
Fr
Ronaldo Griffith
50.99a
PR
Butler County
6.
Jr
Traezon Henderson
51.12a
PR
Missouri-Kansas City
7.
Sr
Erick Ngaiza
51.17a
PR
Wichita State
8.
Jr
Kyle Evans
51.84a
SR
Emporia State
9.
Fr
Tanner Haynes
52.59a
Emporia State
10.
Brandon Carter
52.99a
UNAT-Butler CC
11.
Fr
Manuel Hallum
53.19a
PR
Garden City
12.
Elijah Spencer
53.24a
UNAT-Butler CC
13.
Fr
Kaleb Barber
53.38a
PR
Emporia State
14.
Fr
Leonardo Rohan
53.46a
PR
Dodge City
15.
Kyandre Lyons
55.52a
UNAT-Butler CC
16.
So
Wyatt Nuss
57.50a
SR
Dodge City
Fr
Warren Graves
DNS
Cowley College
Fr
Calen Ragsdale
DNS
Butler County
600 Meters
Open
- Finals
x
1.
Jr
Luke Stenzel
1:20.18a
SR
Emporia State
2.
So
Jace Coppoc
1:24.01a
PR
Wichita State
3.
Jr
Parker Evans
1:24.24a
PR
Emporia State
4.
III, Leroy Wilson
1:24.40a
UNAT-Butler CC
5.
Mario Thomas
1:24.98a
UNAT-Butler CC
1.
Dukiya Tibbs
1:25.53a
UNAT-Emporia St.
6.
Fr
Deven Marshall
1:26.70a
PR
Cowley College
2.
Fr
Adam Mudge
1:27.39a
PR
Wichita State
3.
So
Justin Broyles
1:27.76a
PR
Emporia State
4.
Fr
Jaylin Gamboa
1:28.05a
PR
Dodge City
5.
Fr
Ky Mann
1:30.07a
PR
Cowley College
800 Meters
Open
- Finals
x
1.
Jr
Zack Penrod
1:53.89a
SR
Wichita State
2.
Jr
Reno Law
1:56.73a
SR
Wichita State
3.
Derrick Reid
1:58.78a
UNAT-Butler CC
4.
So
Bailey Hill
1:59.82a
SR
Dodge City
5.
Madison Edwards
1:59.91a
UNAT-Butler CC
6.
Jake Taylor
2:00.14a
UNAT-Butler CC
7.
Fr
Ethan Kossover
2:00.29a
PR
Wichita State
8.
Fr
Tanner Blackmore
2:00.64a
PR
Cowley College
9.
Cliffton Casurra
2:00.68a
UNAT-Butler CC
10.
Fr
Morris Wynn
2:01.30a
PR
Cowley College
11.
So
Jakalub Rhodes
2:03.26a
SR
Cowley College
12.
Terrence Mayes
2:04.20a
UNAT-Butler CC
13.
Fr
Andre Thompson
2:04.52a
PR
Cowley College
14.
Fr
Dante Richardson
2:05.00a
PR
Cowley College
15.
So
Austin Corley
2:05.41a
PR
Wichita State
16.
So
Richardo Sanchez
2:05.51a
PR
Cowley College
17.
So
Livan Aguilar
2:06.04a
PR
Cowley College
18.
Fr
Jose Rodriguez Millan
2:08.32a
PR
Dodge City
19.
So
Noe Cervantes
2:12.71a
SR
Dodge City
So
Caleb Nelson
DNS
Emporia State
Timothy Kemboi
DNS
UNAT-Butler CC
1000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Austin Sturdy
2:33.49a
Wichita State
2.
Jr
Connor Stine
2:34.12a
PR
Wichita State
3.
So
Miguel Ibarra
2:41.60a
PR
Cowley College
4.
Fr
Donte Howard
2:41.62a
PR
Cowley College
5.
Fr
Cordell Harrison
2:44.66a
PR
Cowley College
6.
So
Oscar Guzman
2:46.81a
PR
Garden City
7.
So
Edgar Avalos
2:47.19a
PR
Garden City
8.
So
Miguel Ibarra
2:52.18a
Cowley College
9.
Fr
Deven Marshall
2:54.90a
PR
Cowley College
10.
So
Brent Koenig
2:55.87a
PR
Dodge City
1000 Meters
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Payson Maydew
2:47.62a
SR
Emporia State
2.
Sr
Wyatt Sander
2:47.83a
Emporia State
3.
Davis Dubbert
2:48.05a
UNAT-Wichita State
4.
So
Matthew Pieper
2:49.78a
PR
Fort Hays State
5.
Sr
Weston Riner
2:52.90a
PR
Fort Hays State
6.
Colin Reichenberger
2:54.52a
UNAT-Wichita State
7.
Fr
Lucas Shaffer
2:55.42a
PR
Wichita State
8.
So
Lewis Cain
2:56.15a
PR
Butler County
9.
Fr
Tanner Raubenstine
3:02.39a
PR
Emporia State
10.
Sr
Zane Lockhart
3:02.64a
SR
Missouri-Kansas City
11.
Chris Peters
3:04.15a
Shocker Track Club
12.
Fr
Davis Bahner
3:04.47a
PR
Wichita State
13.
Sr
Derek Bixenman
3:09.27a
Fort Hays State
Fr
Jake Horsch
DNS
Wichita State
Fr
Grant Downes
DNS
Wichita State
Sr
Hunter Veith
DNS
Wichita State
Jr
Ben Johnson
DNS
Wichita State
Jr
Kaden Griffin
DNS
Wichita State
1 Mile
Open
- Finals
x
1.
Jr
Stan Skwarlo
4:19.93a
SR
Wichita State
2.
Jr
Connor Stine
4:22.46a
PR
Wichita State
3.
Jr
Dray Carson
4:23.37a
PR
Wichita State
4.
Jr
Nathan Wickoren
4:25.11a
SR
Wichita State
5.
Fr
Alex Moen
4:25.28a
PR
Wichita State
6.
Fr
Josh Klein
4:29.17a
PR
Wichita State
7.
So
Miguel Ibarra
4:31.23a
SR
Cowley College
8.
Pedro Montoya
4:31.81a
UNAT-Wichita State
9.
So
Livan Aguilar
4:32.85a
PR
Cowley College
10.
Fr
Donte Howard
4:36.36a
PR
Cowley College
11.
Sr
Kyle Larkin
4:38.06a
SR
Wichita State
12.
So
Richardo Sanchez
4:41.29a
PR
Cowley College
13.
So
Bryan Gutierrez
4:41.31a
PR
Cowley College
14.
Fr
Tyler Soliz
4:43.62a
PR
Cowley College
15.
Fr
Javier Jaramillo
4:44.98a
PR
Dodge City
16.
So
Miguel Ibarra
4:49.24a
Cowley College
17.
So
Caleb Nelson
4:52.06a
SR
Emporia State
18.
Fr
Jacob Taylor
4:57.43a
PR
Cowley College
19.
Fr
Alex Narrette
4:58.83a
PR
Garden City
3000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Fr
Cory Landon
8:37.45a
PR
Wichita State
2.
Fr
Ben Flowers
8:38.80a
PR
Wichita State
3.
Sr
Gage Garcia
8:42.39a
Wichita State
4.
Fr
Garrison Blanton
9:21.50a
Cowley College
5.
Fr
Javier Jaramillo
9:34.83a
PR
Dodge City
6.
So
Bryce Koenig
9:37.33a
PR
Dodge City
7.
Fr
Victor Cruz
9:37.45a
PR
Cowley College
8.
Fr
Collin Carpenter
9:37.48a
PR
Dodge City
9.
Fr
Jesse Bebb
9:41.71a
PR
Garden City
10.
Fr
Juan Carlos Nieto
11:00.84a
PR
Dodge City
Johnny Bernasky
DNF
UNAT-Garden City CC
60m Hurdles
- 42"
Open
- Finals
x
1.
Sr
Hunter Veith
7.96a
Wichita State
2.
So
Christopher Bryan
8.18a
PR
Missouri-Kansas City
3.
Sr
Frederick Boyd
8.21a
SR
Missouri-Kansas City
4.
Jr
Louis Rivers
8.27a
Wichita State
5.
Landen Harper
8.57a
UNAT-Butler CC
6.
So
Tyrin Lewis
8.84a
Dodge City
60m Hurdles
- 42"
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Ben Johnson
8.31a
Wichita State
2.
Sr
Wyatt Sander
8.39a
SR
Emporia State
3.
Colin Reichenberger
8.45a
UNAT-Wichita State
4.
Sr
Weston Riner
8.66a
Fort Hays State
5.
Sr
Payson Maydew
8.71a
SR
Emporia State
6.
Fr
Tanner Raubenstine
8.73a
PR
Emporia State
7.
Chris Peters
9.03a
Shocker Track Club
8.
Fr
Lucas Shaffer
9.17a
PR
Wichita State
9.
Sr
Derek Bixenman
9.21a
Fort Hays State
10.
Fr
Davis Bahner
9.22a
PR
Wichita State
11.
So
Matthew Pieper
9.40a
Fort Hays State
12.
So
Lewis Cain
9.44a
PR
Butler County
13.
Sr
Zane Lockhart
9.45a
Missouri-Kansas City
14.
Davis Dubbert
9.67a
UNAT-Wichita State
Fr
Grant Downes
DNF
Wichita State
Sr
Hunter Veith
DNF
Wichita State
Fr
Jake Horsch
DNF
Wichita State
Jr
Kaden Griffin
DNF
Wichita State
60m Hurdles
- 42"
Open
- Prelims
x
1.
Sr
Hunter Veith
8.06a
Wichita State
2.
So
Christopher Bryan
8.24a
Missouri-Kansas City
3.
Sr
Frederick Boyd
8.29a
Missouri-Kansas City
4.
So
Tyrin Lewis
8.40a
Dodge City
5.
Jr
Louis Rivers
8.42a
Wichita State
6.
Landen Harper
8.59a
UNAT-Butler CC
7.
Fr
Grant Downes
8.65a
Wichita State
8.
Josh Ramirez
8.66a
UNAT-Butler CC
9.
Fr
Adam Mudge
8.68a
Wichita State
10.
Fr
Ronaldo Griffith
8.69a
Butler County
11.
Jr., Tard Smith
8.71a
UNAT-Butler CC
12.
Tyler Knight
8.83a
Shocker Track Club
13.
Fr
Axel Jones
8.97a
PR
Dodge City
14.
Fr
Nathan Vann
9.41a
PR
Cowley College
15.
So
Luke Kuffler
9.81a
Cowley College
16.
Fr
Ky Mann
10.18a
PR
Cowley College
4x400 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
3:21.60a
Wichita State
2.
Relay Team
3:24.45a
Missouri-Kansas City
3.
Relay Team
3:24.92a
Wichita State
4.
Relay Team
3:25.47a
UNAT-Butler CC
5.
Relay Team
3:28.63a
Wichita State
6.
Relay Team
3:30.75a
Cowley College
7.
Relay Team
3:32.17a
Emporia State
8.
Relay Team
3:34.09a
Cowley College
9.
Relay Team
3:34.89a
Garden City
Relay Team
DNF
Wichita State
Shot Put
- 16lb
Open
- Finals
x
10.
Sr
Alec Garcia
16.76m
Emporia State
11.
Jr
Perry Adderley
15.12m
PR
Missouri-Kansas City
12.
Fr
Hristo Bankov
15.06m
Cowley College
1.
So
Quasean Smith
14.34m
PR
Dodge City
13.
Sr
Jacob Hockman
14.32m
Missouri-Kansas City
14.
So
Gari Garmendia
14.22m
SR
Cowley College
2.
Fr
Dae'Trell Gordon
14.12m
PR
Cowley College
15.
So
Dyllan Haworth
13.89m
PR
Emporia State
3.
Fr
Marek Thompson
13.72m
PR
Emporia State
4.
Fr
Brendt Boyer
13.03m
PR
Cowley College
16.
Fr
Jeff Ast
12.80m
Wichita State
5.
Fr
Abiodun David
12.57m
PR
Butler County
6.
So
Brett Oden
12.46m
PR
Garden City
7.
So
Kolton Pavlu
12.37m
PR
Dodge City
8.
Fr
Andrew Schlomack
11.80m
PR
Cowley College
9.
Chandler Stiawalt
11.59m
UNAT-Wichita State
Fr
Josh Norman
ND
Garden City
Shot Put
- 16lb
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Ben Johnson
13.34m
Wichita State
2.
Sr
Hunter Veith
13.13m
Wichita State
3.
Chris Peters
12.88m
Shocker Track Club
4.
Sr
Derek Bixenman
12.35m
Fort Hays State
5.
Sr
Payson Maydew
11.64m
SR
Emporia State
6.
Sr
Wyatt Sander
11.59m
PR
Emporia State
7.
So
Matthew Pieper
11.46m
PR
Fort Hays State
8.
Fr
Jake Horsch
11.25m
PR
Wichita State
9.
Fr
Davis Bahner
11.22m
Wichita State
10.
Fr
Grant Downes
11.16m
PR
Wichita State
11.
Colin Reichenberger
11.06m
UNAT-Wichita State
12.
Sr
Weston Riner
10.85m
Fort Hays State
13.
Davis Dubbert
10.85m
UNAT-Wichita State
14.
So
Lewis Cain
10.05m
Butler County
15.
Fr
Lucas Shaffer
9.98m
PR
Wichita State
16.
Fr
Tanner Raubenstine
9.52m
Emporia State
17.
Sr
Zane Lockhart
9.39m
Missouri-Kansas City
Jr
Kaden Griffin
ND
Wichita State
High Jump
Open
- Finals
x
1.
Fr
Miles Griffith
2.05m
Wichita State
2.
Sr
Austin Chippeaux
2.00m
Wichita State
3.
So
Kole Konrade
1.95m
Wichita State
3.
Jr
Jamarice Preston
1.95m
SR
Missouri-Kansas City
5.
Zach Fesen
1.90m
UNAT-Wichita State
5.
Jr., Tard Smith
1.90m
UNAT-Butler CC
5.
Chandler Stiawalt
1.90m
UNAT-Wichita State
5.
Fr
Axel Jones
1.90m
PR
Dodge City
5.
So
Canien Burnett
1.90m
Emporia State
5.
So
David Chappelle
1.90m
PR
Missouri-Kansas City
5.
So
Blake Miller
1.90m
PR
Emporia State
12.
So
Tate Winters
1.75m
PR
Dodge City
Dariaye Wooten
NH
UNAT-Butler CC
High Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Ben Johnson
1.97m
Wichita State
2.
Davis Dubbert
1.91m
UNAT-Wichita State
2.
Chris Peters
1.91m
Shocker Track Club
2.
Fr
Lucas Shaffer
1.91m
Wichita State
2.
Sr
Derek Bixenman
1.91m
Fort Hays State
6.
So
Matthew Pieper
1.82m
PR
Fort Hays State
6.
So
Lewis Cain
1.82m
PR
Butler County
8.
Sr
Payson Maydew
1.79m
Emporia State
8.
Fr
Jake Horsch
1.79m
Wichita State
8.
Sr
Wyatt Sander
1.79m
Emporia State
11.
Sr
Zane Lockhart
1.76m
SR
Missouri-Kansas City
12.
Fr
Tanner Raubenstine
1.73m
PR
Emporia State
12.
Fr
Davis Bahner
1.73m
PR
Wichita State
14.
Colin Reichenberger
1.70m
UNAT-Wichita State
15.
Sr
Weston Riner
1.67m
Fort Hays State
Fr
Grant Downes
DNS
Wichita State
Jr
Kaden Griffin
DNS
Wichita State
Sr
Hunter Veith
NH
Wichita State
Pole Vault
Open
- Finals
x
1.
Jr
Hayden Bugner
5.06m
SR
Wichita State
2.
So
Lukas Van Der Watt
4.91m
Missouri-Kansas City
3.
Tyler Knight
4.76m
Shocker Track Club
4.
Fr
Ruben Huerta
4.46m
PR
Garden City
5.
Jr
Zach Kudlinski
4.46m
SR
Wichita State
6.
Fr
Luke Woodall
4.46m
PR
Missouri-Kansas City
7.
Fr
Brian Rodriguez
4.31m
Garden City
8.
Fr
Hamza Kamran
4.11m
PR
Missouri-Kansas City
9.
Bryce Bearden
4.11m
UNAT-Wichita State
So
Trent Lawrence
NH
Cowley College
So
Luke Kuffler
NH
Cowley College
Fr
Gavin Brasko
NH
Cowley College
So
Tate Winters
NH
Dodge City
Fr
Nathan Vann
NH
Cowley College
Pole Vault
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Hunter Veith
4.95m
Wichita State
2.
Chris Peters
4.85m
Shocker Track Club
3.
Jr
Ben Johnson
4.65m
Wichita State
4.
Colin Reichenberger
4.45m
UNAT-Wichita State
5.
Fr
Lucas Shaffer
3.95m
PR
Wichita State
6.
Sr
Wyatt Sander
3.85m
Emporia State
7.
Sr
Payson Maydew
3.65m
SR
Emporia State
7.
Sr
Weston Riner
3.65m
PR
Fort Hays State
7.
So
Lewis Cain
3.65m
PR
Butler County
10.
So
Matthew Pieper
3.55m
PR
Fort Hays State
10.
Fr
Davis Bahner
3.55m
PR
Wichita State
10.
Sr
Derek Bixenman
3.55m
PR
Fort Hays State
13.
Fr
Tanner Raubenstine
3.35m
PR
Emporia State
13.
Sr
Zane Lockhart
3.35m
SR
Missouri-Kansas City
13.
Davis Dubbert
3.35m
UNAT-Wichita State
Jr
Kaden Griffin
DNS
Wichita State
Fr
Grant Downes
DNS
Wichita State
Fr
Jake Horsch
DNS
Wichita State
Long Jump
Open
- Finals
x
1.
Fr
Rayvon Allen
7.42m
PR
Wichita State
2.
So
Christopher Bryan
7.36m
PR
Missouri-Kansas City
3.
Fr
Caden Davis
6.53m
Butler County
4.
Jeremy Lawson
6.48m
UNAT-Butler CC
5.
Fr
Miles Griffith
6.46m
Wichita State
6.
Fr
Nathan Vann
6.38m
PR
Cowley College
7.
Jr., Tard Smith
6.37m
UNAT-Butler CC
8.
Fr
Shammawi Wellington
6.24m
Missouri-Kansas City
9.
Denver Jackson
6.08m
UNAT-Wichita State
Jr
Jamarice Preston
ND
Missouri-Kansas City
Long Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Kaden Griffin
6.95m
Wichita State
2.
So
Matthew Pieper
6.77m
PR
Fort Hays State
3.
Fr
Davis Bahner
6.66m
Wichita State
4.
Fr
Jake Horsch
6.66m
Wichita State
4.
Jr
Ben Johnson
6.66m
Wichita State
6.
Sr
Zane Lockhart
6.43m
SR
Missouri-Kansas City
7.
Chris Peters
6.40m
Shocker Track Club
8.
Sr
Wyatt Sander
6.34m
PR
Emporia State
9.
So
Lewis Cain
6.30m
PR
Butler County
10.
Sr
Derek Bixenman
6.27m
Fort Hays State
11.
Fr
Tanner Raubenstine
6.20m
PR
Emporia State
12.
Colin Reichenberger
6.13m
UNAT-Wichita State
13.
Sr
Payson Maydew
6.07m
SR
Emporia State
14.
Fr
Lucas Shaffer
6.06m
Wichita State
15.
Sr
Weston Riner
5.64m
Fort Hays State
16.
Davis Dubbert
5.57m
UNAT-Wichita State
Fr
Grant Downes
ND
Wichita State
Sr
Hunter Veith
ND
Wichita State
Triple Jump
Open
- Finals
x
1.
Jr
Jared Belardo
15.16m
Wichita State
2.
Sr
Hunter Veith
14.52m
PR
Wichita State
3.
Sr
Jeremy Harr
13.58m
Missouri-Kansas City
4.
Fr
Benjamin Veach
13.19m
Emporia State
5.
Denver Jackson
12.42m
UNAT-Wichita State
Ade' Mason
ND
UNAT-Butler CC
Weight Throw
- 35lb
Open
- Finals
x
1.
Jr
Isaiah Evans
19.18m
PR
Wichita State
2.
Sr
Jacob Hockman
16.13m
PR
Missouri-Kansas City
3.
Fr
Hristo Bankov
15.28m
Cowley College
4.
Fr
Jeff Ast
15.10m
PR
Wichita State
5.
So
Tyler Patterson
14.48m
Wichita State
6.
Jr
Perry Adderley
14.46m
PR
Missouri-Kansas City
7.
Fr
Kevon Seats
13.75m
Emporia State
8.
So
Gari Garmendia
13.22m
PR
Cowley College
9.
Fr
Dae'Trell Gordon
12.71m
PR
Cowley College
10.
Fr
Erik Villa-Valverde
11.82m
PR
Dodge City
11.
Aidan Camp
11.55m
UNAT-Wichita State
12.
Fr
Brendt Boyer
11.07m
PR
Cowley College
13.
Fr
Andrew Schlomack
10.04m
Cowley College
So
Quasean Smith
ND
Dodge City
Heptathlon Score
Open
- Finals
x
1.
Chris Peters
5009
Shocker Track Club
2.
Sr
Wyatt Sander
4901
Emporia State
3.
Colin Reichenberger
4814
UNAT-Wichita State
4.
So
Matthew Pieper
4674
PR
Fort Hays State
5.
Sr
Payson Maydew
4624
SR
Emporia State
6.
Sr
Derek Bixenman
4505
SR
Fort Hays State
7.
Fr
Davis Bahner
4496
PR
Wichita State
8.
Fr
Lucas Shaffer
4488
PR
Wichita State
9.
So
Lewis Cain
4371
PR
Butler County
10.
Sr
Weston Riner
4370
PR
Fort Hays State
11.
Fr
Tanner Raubenstine
4346
PR
Emporia State
12.
Davis Dubbert
4133
UNAT-Wichita State
13.
Sr
Zane Lockhart
4122
SR
Missouri-Kansas City
60 Meter Dash
Open
- Finals
x
1.
Sr
Genel Rollins
7.70a
SR
Missouri-Kansas City
2.
So
Jazmin Williams
7.71a
Emporia State
3.
Fr
Charnice Anderson
7.72a
Butler County
4.
Sr
Latiyera Yeargin
7.73a
Emporia State
5.
So
Kylia Smith
7.80a
Butler County
Fr
Paula Garcia
DNS
Wichita State
Fr
Reina Ryan
DNS
Butler County
60 Meter Dash
Open
- Prelims
x
1.
Sr
Latiyera Yeargin
7.61a
PR
Emporia State
2.
Fr
Paula Garcia
7.65a
PR
Wichita State
3.
Fr
Reina Ryan
7.69a
PR
Butler County
4.
So
Jazmin Williams
7.70a
PR
Emporia State
5.
Sr
Genel Rollins
7.71a
Missouri-Kansas City
5.
Fr
Charnice Anderson
7.71a
PR
Butler County
7.
So
Kylia Smith
7.72a
Butler County
8.
Sr
Deja Young
7.73a
Wichita State
9.
So
Kolby Ganther
7.79a
PR
Garden City
10.
So
Tashoy Blake
7.86a
PR
Butler County
11.
Sr
Malacia Lee
7.87a
PR
Emporia State
11.
Fr
Kai Lewis
7.87a
PR
Butler County
13.
Raianna Maples
7.88a
UNAT-Wichita State
14.
Fr
Taila Fagan
7.90a
Butler County
15.
So
Jordyn Harmon
7.92a
PR
Emporia State
16.
Jr
Louisa Nylander
7.94a
PR
Missouri-Kansas City
17.
Fr
Skaila White
7.98a
Wichita State
18.
So
Marie Alcindor
8.00a
SR
Cowley College
19.
Sr
Blessing Oparaji
8.01a
SR
Missouri-Kansas City
20.
Fr
Brooke Brownlee
8.06a
PR
Emporia State
21.
Fr
Hazel Sanders
8.07a
PR
Garden City
22.
Sr
Meghan Holmes
8.09a
PR
Wichita State
23.
Sr
Lindsay Poague
8.10a
Emporia State
24.
Fr
Rebekah Hamilton
8.11a
PR
Butler County
25.
So
Kionte Sampson
8.13a
Cowley College
26.
Sr
Essence Brewer
8.15a
SR
Missouri-Kansas City
27.
Jr
Deidre Smith
8.16a
Garden City
28.
Fr
Cierra Baker
8.19a
Butler County
29.
So
Keeley Latham
8.26a
PR
Dodge City
30.
Fr
Leyla Edwards
8.27a
PR
Missouri-Kansas City
31.
So
Shermane Foster
8.40a
SR
Missouri-Kansas City
32.
So
Brionna Hunt
8.46a
PR
Dodge City
33.
Jr
Kendra Fisher
8.47a
PR
Dodge City
33.
Fr
Morgan Henderson
8.47a
PR
Garden City
35.
Dejanece Thomas
8.81a
UNAT-Wichita State
36.
Fr
Gisele Holguin
8.84a
PR
Dodge City
Jr
Hannah Shield
DNS
Emporia State
So
Marisa Puente
DNS
Garden City
So
Deja Gadison
FS
Garden City
200 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Genel Rollins
25.22a
SR
Missouri-Kansas City
2.
Sr
Deja Young
25.46a
Wichita State
3.
Sr
Latiyera Yeargin
25.55a
SR
Emporia State
4.
So
Kolby Ganther
25.62a
PR
Garden City
5.
Jr
Natalie Halfman
26.01a
Wichita State
6.
Sarah Hines
26.32a
UNAT-Wichita State
7.
Fr
Kai Lewis
26.36a
PR
Butler County
7.
Jr
Louisa Nylander
26.36a
PR
Missouri-Kansas City
9.
Sr
Blessing Oparaji
26.70a
SR
Missouri-Kansas City
10.
Jr
Kaycee Mayfield
26.97a
SR
Emporia State
11.
So
Kionte Sampson
26.98a
PR
Cowley College
12.
Sydney Wilson
27.30a
UNAT-Wichita State
13.
Sr
Essence Brewer
27.31a
SR
Missouri-Kansas City
14.
Fr
Hazel Sanders
27.34a
Garden City
15.
So
Deja Gadison
27.38a
Garden City
16.
Sr
Malacia Lee
27.48a
Emporia State
17.
So
Keeley Latham
27.61a
SR
Dodge City
18.
Fr
Gisele Holguin
29.54a
PR
Dodge City
19.
So
Anna Mahoney
29.77a
Emporia State
20.
Fr
Madison Runnion
29.80a
Emporia State
Jr
Deidre Smith
DNS
Garden City
Jr
Carlea Miles
DNS
Wichita State
So
Carolyn Ross
DNS
Missouri-Kansas City
Fr
Jalia Franklin
DNS
Cowley College
Fr
Charnice Anderson
DNS
Butler County
Fr
Elizabeth Terrazas
DNS
Dodge City
So
Jordyn Harmon
DNS
Emporia State
So
Chesney Walker
DNS
Missouri-Kansas City
Sr
Lindsay Poague
DNS
Emporia State
Dejanece Thomas
DNS
UNAT-Wichita State
400 Meters
Open
- Finals
x
1.
Daysha Bullocks
57.73a
UNAT-Wichita State
2.
Yazmine Wright
58.25a
UNAT-Wichita State
3.
Sr
Elizabeth Blevins
58.60a
SR
Emporia State
4.
So
Carolyn Ross
59.98a
PR
Missouri-Kansas City
5.
So
Tashoy Blake
1:00.04a
PR
Butler County
6.
So
Carra Mader
1:00.29a
PR
Emporia State
7.
Jr
Kaycee Mayfield
1:00.48a
SR
Emporia State
8.
So
Chesney Walker
1:01.31a
PR
Missouri-Kansas City
9.
So
TKeyah Thompson
1:01.94a
Missouri-Kansas City
10.
Fr
Rebekah Hamilton
1:02.21a
PR
Butler County
11.
So
Schnakenberg Lillian
1:02.29a
Missouri-Kansas City
12.
So
Kylee Isbell
1:02.44a
PR
Dodge City
13.
Jr
Leah Reichenberger
1:02.76a
PR
Wichita State
14.
So
Claire Theis
1:04.66a
PR
Dodge City
15.
So
Madelynn Fluker
1:05.20a
SR
Garden City
16.
Fr
Elizabeth Terrazas
1:17.26a
PR
Dodge City
So
Margo Wustrau
DNS
Dodge City
So
Malon Lee
DNS
Missouri-Kansas City
Fr
Cierra Baker
DNS
Butler County
Fr
Reina Ryan
DQ
Butler County
So
Kionte Sampson
DNS
Cowley College
So
Brionna Hunt
DNS
Dodge City
600 Meters
Open
- Finals
x
1.
Jr
Natalie Halfman
1:36.43a
Wichita State
2.
Trudy Martin
1:40.78a
UNAT-Wichita State
3.
So
Marie Alcindor
1:41.07a
PR
Cowley College
4.
Fr
Raye Moran
1:41.26a
PR
Cowley College
5.
So
Conangela Senior
1:42.08a
PR
Butler County
6.
Fr
Tayler Hays
1:44.73a
PR
Dodge City
7.
Jr
Morgan Prather
1:45.07a
PR
Wichita State
8.
Fr
Anna Keller
1:45.69a
Cowley College
9.
So
Shiseido Robinson
1:46.04a
PR
Garden City
So
Alexi Whatley
DNS
Wichita State
So
Taylor Williams
DNS
Cowley College
800 Meters
Open
- Finals
x
1.
Jr
Kelsey Graber
2:24.05a
Emporia State
2.
Jr
Kelsey Lathrop
2:24.63a
PR
Wichita State
3.
So
Jade Searles
2:26.67a
SR
Butler County
4.
So
Naomi Similus
2:27.02a
PR
Cowley College
5.
So
Emma Stamm
2:27.24a
SR
Wichita State
6.
Fr
Harlie Schmeling
2:27.81a
PR
Cowley College
7.
So
Myrissa Humphreys
2:29.93a
PR
Dodge City
8.
Celia Biel
2:35.21a
UNAT-Wichita State
9.
So
Ebigael Rono
2:46.25a
PR
Butler County
Fr
Valentine Jemutai
DNS
Butler County
So
Danielle Davidson
DNS
Cowley College
So
Devyn Smith
DNS
Emporia State
800 Meters
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Kendra Henry
2:27.28a
PR
Wichita State
2.
Brianna Schmitz
2:27.33a
UNAT-Emporia St.
3.
Maria Romero
2:27.89a
UNAT-Wichita State
4.
Gavyn Yetter
2:30.41a
Shocker Track Club
5.
Hannah Cole
2:36.36a
UNAT-Wichita State
6.
Fr
Clara Eilert
2:43.99a
PR
Emporia State
7.
Fr
Ashton Synder
2:48.15a
PR
Butler County
Fr
Maggie Cannon
DNS
Butler County
Jr
Carlea Miles
DNS
Wichita State
Jalen Milligan
DNS
UNAT-Wichita State
1000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Fr
Raye Moran
3:09.88a
PR
Cowley College
2.
Jr
Leah Nelson
3:10.31a
PR
Emporia State
3.
So
Roshea Burrell
3:11.06a
SR
Butler County
4.
So
Jeanna Baker
3:15.10a
Butler County
5.
Fr
Molly Linton
3:16.73a
PR
Cowley College
6.
Camryn Slatten
3:18.46a
UNAT-Wichita State
7.
So
Kaitlyn TerBush
3:22.42a
PR
Cowley College
8.
Fr
Nora Wheatley
3:25.07a
PR
Emporia State
9.
So
Lordes Covarrubias
3:25.66a
PR
Garden City
10.
Fr
Tara Mayes
3:29.31a
PR
Butler County
11.
So
Karina Diaz
3:33.69a
PR
Dodge City
12.
So
Crystal Castillo
3:37.00a
SR
Dodge City
1 Mile
Open
- Finals
x
1.
Rebekah Topham
4:48.35a
UNAT-Wichita State
2.
Fr
Winny Koskei
5:12.80a
PR
Wichita State
3.
Winnie Kibet
5:17.73a
UNAT-Wichita State
4.
Sr
Jordan Maestas
5:18.66a
PR
Wichita State
5.
Fr
Wrylee Dickard
5:23.81a
PR
Cowley College
6.
So
Suzie Wright
5:25.52a
PR
Wichita State
7.
So
Naomi Similus
5:27.04a
SR
Cowley College
8.
Celia Biel
5:31.29a
UNAT-Wichita State
9.
Fr
Ieshia Dickerson
5:36.32a
PR
Cowley College
10.
So
Kaitlyn TerBush
5:39.62a
PR
Cowley College
11.
Fr
Nora Wheatley
5:46.95a
PR
Emporia State
12.
So
Christina Wankum
5:49.25a
PR
Emporia State
13.
Fr
Alejandra Martinez
6:09.65a
PR
Cowley College
14.
Fr
Joanna Strecker
6:14.27a
Emporia State
3000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sidney Hirsch
9:56.13a
Shocker Track Club
2.
Fr
McKenna Paintin
10:26.44a
PR
Wichita State
3.
Rita Schnacker
10:29.37a
UNAT-Wichita State
4.
Sr
Tangy Wiseman
10:35.72a
SR
Wichita State
5.
Jr
Deidra Walker
10:40.57a
SR
Wichita State
6.
Fr
Katie Cumpston
11:18.37a
PR
Wichita State
7.
Fr
McKenzie Endsley
11:41.41a
PR
Cowley College
8.
Fr
Katelynn Soltero
11:57.01a
PR
Cowley College
9.
So
Hannah Roemer
12:02.99a
PR
Garden City
10.
Fr
Devlyn Brill
12:14.51a
Emporia State
Fr
Coral Neave
DNS
Dodge City
Fr
Joanna Strecker
DNS
Emporia State
Gabriela Reyna
DNS
UNAT-Wichita State
60m Hurdles
- 33"
Open
- Finals
x
1.
So
Jordyn Harmon
8.81a
PR
Emporia State
2.
Sarah Hines
9.05a
UNAT-Wichita State
3.
Gavyn Yetter
9.07a
Shocker Track Club
4.
Maria Romero
9.24a
UNAT-Wichita State
5.
So
Brionna Hunt
9.31a
Dodge City
6.
Sr
Lindsay Poague
9.40a
Emporia State
60m Hurdles
- 33"
Pentathlon
- Finals
x
1.
Gavyn Yetter
8.83a
Shocker Track Club
2.
Maria Romero
9.20a
UNAT-Wichita State
3.
Fr
Kendra Henry
9.37a
PR
Wichita State
4.
Brianna Schmitz
9.46a
UNAT-Emporia St.
5.
Hannah Cole
9.87a
UNAT-Wichita State
6.
Fr
Clara Eilert
9.93a
PR
Emporia State
Fr
Ashton Synder
DQ
Butler County
Jr
Carlea Miles
DNF
Wichita State
60m Hurdles
- 33"
Open
- Prelims
x
1.
Sarah Hines
8.95a
UNAT-Wichita State
3.
So
Jordyn Harmon
8.97a
Emporia State
1.
Gavyn Yetter
9.06a
Shocker Track Club
2.
Maria Romero
9.14a
UNAT-Wichita State
3.
Sr
Lindsay Poague
9.19a
Emporia State
4.
So
Brionna Hunt
9.25a
PR
Dodge City
2.
Sydney Wilson
9.26a
UNAT-Wichita State
5.
So
Chesney Walker
9.27a
PR
Missouri-Kansas City
3.
Jr
Carlea Miles
9.39a
Wichita State
4.
Jr
Leah Reichenberger
9.40a
SR
Wichita State
3.
Fr
Jalia Franklin
9.42a
Cowley College
4.
So
Carolyn Ross
9.43a
PR
Missouri-Kansas City
5.
So
Keeley Latham
9.50a
Dodge City
5.
So
Jayne Roberts
9.58a
Butler County
4.
So
Anna Mahoney
9.73a
PR
Emporia State
6.
Fr
Kaylee Line
9.86a
PR
Garden City
5.
So
Shelby Schmidt
9.88a
PR
Cowley College
6.
Jr
Louisa Nylander
10.11a
SR
Missouri-Kansas City
6.
Hannah Cole
10.19a
UNAT-Wichita State
6.
So
Jene't Campbell
10.32a
Garden City
Jalen Milligan
DNS
UNAT-Wichita State
So
Alexi Whatley
DNS
Wichita State
So
Jalicia Neil
DNS
Butler County
Sr
Daiwa Emmert
DNS
Missouri-Kansas City
4x400 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
3:55.88a
Emporia State
2.
Relay Team
4:01.95a
Wichita State
3.
Relay Team
4:04.16a
Butler County
4.
Relay Team
4:04.75a
Missouri-Kansas City
5.
Relay Team
4:20.40a
Cowley College
Relay Team
DNF
UNAT-Wichita State
Relay Team
DNF
Wichita State
4x800 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
9:45.15a
Butler County
2.
Relay Team
9:47.31a
Cowley College
Shot Put
- 4kg
Open
- Finals
x
1.
Jr
Kelsey Slawson
15.29m
PR
Wichita State
2.
Sr
Tyra Bickham
13.75m
Wichita State
3.
Jr
Matia Finley
13.17m
PR
Missouri-Kansas City
4.
Alexandrea Adams
13.07m
UNAT-Wichita State
5.
Jr
Meagan Williams
12.86m
Wichita State
6.
Fr
Cassidy Androff
12.70m
PR
Wichita State
7.
Jr
Rebecca Finley
12.19m
PR
Missouri-Kansas City
8.
Fr
Kendra Henry
11.73m
PR
Wichita State
9.
Fr
Jakayla Weaver
11.27m
PR
Cowley College
10.
Fr
Amanda Kakoulias
11.05m
Wichita State
11.
So
Heather Ybarra
10.75m
Dodge City
12.
Fr
Katie Reed
10.55m
PR
Garden City
13.
Fr
Brooklyn Tompkins
10.04m
Dodge City
14.
So
Antionette Harmon
10.02m
Garden City
15.
Fr
Israel Walker
9.73m
PR
Cowley College
16.
Fr
Sydney Sawyer
9.55m
Cowley College
17.
So
Danielle Meitzenheimer
9.14m
SR
Cowley College
Shot Put
- 4kg
Pentathlon
- Finals
x
1.
Gavyn Yetter
11.98m
Shocker Track Club
2.
Fr
Kendra Henry
11.53m
Wichita State
3.
Jr
Carlea Miles
11.19m
Wichita State
4.
Brianna Schmitz
10.37m
UNAT-Emporia St.
5.
Maria Romero
9.64m
UNAT-Wichita State
6.
Hannah Cole
8.80m
UNAT-Wichita State
7.
Fr
Clara Eilert
8.43m
PR
Emporia State
8.
Fr
Ashton Synder
6.94m
PR
Butler County
Fr
Maggie Cannon
ND
Butler County
Jalen Milligan
ND
UNAT-Wichita State
High Jump
Open
- Finals
x
1.
Jr
Katie Murray
1.68m
Wichita State
2.
Fr
Madison Runnion
1.63m
PR
Emporia State
3.
Jr
Shania VanNoster
1.63m
PR
Wichita State
4.
Fr
Kaylee Line
1.58m
Garden City
4.
Fr
Kendra Henry
1.58m
Wichita State
6.
So
Jene't Campbell
1.58m
PR
Garden City
7.
So
Jalicia Neil
1.53m
Butler County
8.
So
Taylor Brannen
1.53m
SR
Dodge City
9.
Sr
Heather Polson
1.48m
Emporia State
So
Gloria Saidi
NH
Dodge City
So
Ivana Maodus
NH
Dodge City
Fr
Audrey Poteet
NH
Dodge City
Fr
Rachel Taylor
NH
Dodge City
Fr
Annie Kelley
NH
Cowley College
High Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Kendra Henry
1.64m
PR
Wichita State
2.
Gavyn Yetter
1.58m
Shocker Track Club
3.
Fr
Clara Eilert
1.55m
Emporia State
4.
Brianna Schmitz
1.52m
UNAT-Emporia St.
5.
Hannah Cole
1.49m
UNAT-Wichita State
5.
Maria Romero
1.49m
UNAT-Wichita State
7.
Jr
Carlea Miles
1.40m
Wichita State
8.
Fr
Ashton Synder
1.37m
PR
Butler County
Fr
Maggie Cannon
DNS
Butler County
Jalen Milligan
DNS
UNAT-Wichita State
Pole Vault
Open
- Finals
x
1.
Brittany Kallenberger
3.81m
Shocker Track Club
2.
So
Christy Nell
3.71m
PR
Missouri-Kansas City
3.
Emily Gardiner
3.56m
UNAT-Wichita State
3.
Fr
Jewel Eck
3.56m
PR
Wichita State
3.
Fr
Alyssa Wheeler
3.56m
Wichita State
6.
Fr
Thais Gomes
3.41m
Cowley College
6.
Sr
Iva Shepherd
3.41m
Emporia State
8.
Fr
Allie Barrett
3.26m
Emporia State
8.
So
Mara Meneely
3.26m
SR
Missouri-Kansas City
8.
So
Jayne Roberts
3.26m
SR
Butler County
11.
So
Caitlin Hawk
3.11m
PR
Emporia State
11.
So
Allison Hunt
3.11m
Emporia State
11.
Margaux Thompson
3.11m
UNAT-Wichita State
11.
So
Shelby Schmidt
3.11m
PR
Cowley College
15.
So
Bayley Holt
2.91m
SR
Cowley College
Fr
Annie Kelley
NH
Cowley College
Long Jump
Open
- Finals
x
1.
So
Jazmin Williams
5.68m
Emporia State
2.
Raianna Maples
5.50m
UNAT-Wichita State
3.
Jaden Damon
5.45m
UNAT-Wichita State
4.
Fr
Skaila White
5.38m
Wichita State
5.
So
Kylia Smith
5.34m
SR
Butler County
6.
Fr
Morgan Henderson
5.23m
Garden City
7.
Sr
Daiwa Emmert
5.15m
Missouri-Kansas City
8.
So
Carolyn Ross
5.14m
PR
Missouri-Kansas City
9.
Fr
Leyla Edwards
5.12m
PR
Missouri-Kansas City
10.
So
Kionte Sampson
4.98m
SR
Cowley College
11.
Fr
Jalia Franklin
4.96m
PR
Cowley College
12.
Daysha Bullocks
4.95m
UNAT-Wichita State
13.
Fr
Chim'sly Pericles
4.89m
Garden City
14.
Jr
Carlea Miles
4.88m
Wichita State
15.
Hannah Cole
4.83m
UNAT-Wichita State
16.
Fr
Kayliah Carr
4.81m
Butler County
17.
Jr
Kendra Fisher
4.65m
SR
Dodge City
18.
So
Jayla Riggins
4.63m
Missouri-Kansas City
19.
So
Shelby Schmidt
4.31m
Cowley College
20.
Fr
Annie Kelley
4.22m
PR
Cowley College
21.
Fr
Natalie Spain
3.76m
Dodge City
Fr
Talia Simmons
ND
Garden City
Sr
Blessing Oparaji
ND
Missouri-Kansas City
Sr
Meghan Holmes
ND
Wichita State
Long Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Gavyn Yetter
5.37m
Shocker Track Club
2.
Hannah Cole
5.07m
UNAT-Wichita State
3.
Brianna Schmitz
4.96m
UNAT-Emporia St.
4.
Fr
Kendra Henry
4.80m
Wichita State
5.
Maria Romero
4.77m
UNAT-Wichita State
6.
Fr
Ashton Synder
4.61m
PR
Butler County
7.
Fr
Clara Eilert
4.58m
PR
Emporia State
Jr
Carlea Miles
ND
Wichita State
Jalen Milligan
ND
UNAT-Wichita State
Fr
Maggie Cannon
ND
Butler County
Triple Jump
Open
- Finals
x
1.
Sr
Meghan Holmes
11.95m
Wichita State
2.
Fr
Skaila White
11.47m
Wichita State
3.
Jaden Damon
11.46m
UNAT-Wichita State
4.
So
Shermane Foster
10.98m
PR
Missouri-Kansas City
5.
Fr
Chim'sly Pericles
10.86m
PR
Garden City
6.
Fr
Kayliah Carr
10.63m
Butler County
7.
So
Nyabuony Gatluak
10.10m
SR
Garden City
So
Gloria Saidi
ND
Dodge City
So
Jalicia Neil
ND
Butler County
So
Jayla Riggins
ND
Missouri-Kansas City
Fr
Leyla Edwards
ND
Missouri-Kansas City
Weight Throw
- 20lb
Open
- Finals
x
1.
Alexandrea Adams
15.98m
UNAT-Wichita State
2.
Jr
Meagan Williams
15.16m
Wichita State
3.
Jr
Matia Finley
14.23m
Missouri-Kansas City
4.
Fr
Amanda Kakoulias
13.92m
PR
Wichita State
5.
Jr
Rebecca Finley
13.69m
PR
Missouri-Kansas City
6.
So
Heather Ybarra
13.28m
PR
Dodge City
7.
Fr
Cassidy Androff
12.98m
PR
Wichita State
8.
So
Danielle Meitzenheimer
11.94m
PR
Cowley College
9.
Fr
Jakayla Weaver
11.24m
PR
Cowley College
10.
Fr
Brooklyn Tompkins
10.84m
PR
Dodge City
11.
Fr
Sydney Sawyer
10.37m
PR
Cowley College
12.
So
Raquel Valdez
10.36m
SR
Dodge City
13.
Fr
Israel Walker
9.72m
PR
Cowley College
Pentathlon Score (Indoor)
Open
- Finals
x
1.
Gavyn Yetter
3669
Shocker Track Club
2.
Fr
Kendra Henry
3480
PR
Wichita State
3.
Brianna Schmitz
3289
UNAT-Emporia St.
4.
Maria Romero
3203
UNAT-Wichita State
5.
Hannah Cole
2991
UNAT-Wichita State
6.
Fr
Clara Eilert
2806
PR
Emporia State
7.
Fr
Ashton Synder
1751
PR
Butler County
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
3088 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Wichita State Herm Wilson Indoor Invitational
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Wichita State Herm Wilson Indoor Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
2
2015
1
2
2010
1
1
Show 3 more
Hashtags
#wichita-state
#shockers
#herm-wilson
#varsity-apartments
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!